1. prosince 2015

PRO MALOU ŠKOLAČKU

Když navrhuji dětský pokoj, tetelím se blahem. Z navrhování se stane taková malá návrhářská výzva. 
Za prvé je pokojík "malý byt v bytě" a je nezbytné vměstnat spoustu funkcí do jedné místnosti. 
Za druhé musím zajistit, aby si dítě dokázalo samo udržet pořádek. Přirozeně, že bude mít hodně výtvorů k vystavení a že si potřebuje nechat rozestavěné Lego, rozečtenou knížku a tablet v nabíječce... Nikoho nebaví ani věčně padající plechovka s pastelkami, která překáží na stole při psaní úkolů.
Za třetí, a to je úkol největší, nadchnout šestiletou slečnu a přitom pokoj nepřeplácat Ledovým královstvím nebo něčím, co  zrovna frčí.
Markéta rubiko interiéry
Stěnu dekoruje nádherná interaktivní tapeta - Mapa světa. Slečna z ní měla velikou radost.Když vytáhnu vzorník, děvčátko vyskládá barevnou kombinaci, až oči přechází. A nikde černá nebo šedá. Smůla. Žádný cool nebarevný dětský pokoj, co by mi lajkovali kolegové designeři, se konat nebude. :-)

Ale o barvy tu zase tak nešlo. To ty rozměry místnosti 3,7x2,6m. 

A v pokojíku se přece musí řádit a přespávat kámošky... Proč to píšu? Já si myslím, že do dětského pokoje patří BUNK BED! ( Každé dítě chce patrovou postel. I když na spaní není fajn a maminkám se tam blbě leze. Lepší je kombinace klasického spaní a "bunkru") Děti potřebují svoji trucovnu. V této se natáhne i ta kamarádka.

Do pokoje jsem navrhla pár kousků dobrého designu. Například nerozbitnou lampu Unfold od Muuto, židli TIP TON od Vitra, na níž můžete sedět ve více polohách a vždy vás nutí držet rovná záda a krásnou interaktivní tapetu se stylizovanou mapou světa. Druhou tapetu s puntíky jsme s ohledem na rozpočet nahradili malbou. Jistě, že jsem si puntíky musela natisknout na zeď sama, když jsem si je vymyslela. Návod napíšu někdy příště.

Mrkněte, jak to dopadlo..."Bunk bed" i prostor ke spaní jsou osvětlené ledkami.

Markéta Šilhavíková návrh dětského pokoje
Červený žebřík uzavírá spací zónu a jeho otvory se mohou stát třeba poštovní schránkou nebo obchodem.

Markéta Šilhavíková návrh dětského pokoje
Nakonec jsme vybrali korálově červenou židli. Byla o půlku levnější. Vedle stolu je místo pro sezení ii odkládání aktovky. K židli jsem nechala namíchat stejný odstín laku na žebřík.

Markéta Šilhavíková návrh dětského pokoje
Puntíky na stěně jsem vytvářela já. Tapeta byla nakonec nad rámec rozpočtu.

Markéta Šilhavíková návrh dětského pokoje
Za postelí je peřináč. Výsuvy pod ní jsou na kolečkách a snesou zátěž velkého množství hraček. 

Markéta Šilhavíková návrh dětského pokoje
Police pod skříňkami slouží k vyskládání rozečtených knížek nebo vystavení výkresů. Profil L tvoří zarážku, aby knihy i výtvory držely tam, kde mají.

Markéta Šilhavíková návrh dětského pokoje
Velikost bunkru jsem přizpůsobila rozměru původní matrace. V pohodě se zde vyspí kamarádka. Pan truhlář se dušoval, že unese i strejdu s nadváhou. :-)

Markéta Šilhavíková návrh dětského pokoje
Markéta Šilhavíková návrh dětského pokoje

10 komentářů:

 1. Velmi, velmi nápadité, nádherně barevné , uklidňující a přitom veselé !

  OdpovědětVymazat
 2. znovu se dívám a znovu objevuji perfektní vychytávky !!!

  OdpovědětVymazat
 3. V takovém pokoji je radost bydlet. Nemohu odtrhnout oči od toho balkónu v pokoji. Je to úžasný nápad a pro děti určitě využití k velkému množství her a snění. fakt skvělé.

  OdpovědětVymazat
 4. Markétko nádherný pokojíček, nádherný blog .... těším se zase někdy příště .... Marki

  OdpovědětVymazat

Děkuji za návštěvu.