28. března 2016

OD MYŠLENKY PO FOTKU...
Od prvotní myšleny po fotku hotového bytu vede cesta plná nástrah. K fotografiím se někdy dostanu s odstupem pár měsíců. Zejména, když se o realizaci starají klienti z velké části sami.
Je pro mne neobyčejným potěšením zjistit, jak se jim žije a jak si interiér dotáhli. Dokonce ráda jezdím kolem oken těch "svých" bytů a otáčím hlavu, jestli svítí.
Dnes jsem narazila na jeden ze starších projektů. Jeho fotky zůstaly ležet v hromadě souborů, psst .. na ploše...
Není vůbec špatné udělat velikonoční úklid v počítači. Ten můj chudák počítač nese na svých bedrech různé projekty, nápady, prezentace.... Personifikace v tomto případě není náhodná. Říkám mu láskyplně "velký bratr" a upřímně, úplně na něm visím. Takže trocha péče o svátcích mu právem náležela.
Ale zpět k bytu, kam jsem navrhovala denní místnost s kuchyní, pracovnu, ložnici a vstupní prostory. Specifikem byla dlouhá, úzká, zalomená chodba a denní místnost tvaru L s průchodem přes kuchyni. No a samozřejmě nevelké rozměry místností i nevelký rozpočet. S klienty jsme se dohodli na kombinaci středního odstínu dřeva, šedé a kovových efektů. Jemné kovové odlesky přinesla do bytu šedostříbrná tapeta s drobným vzorem. Tapeta propojila vstupní chodbu a obývací pokoj. A obstojně potrápila tapetáře. 
Zajímavostí je, že v bytě jsou tři stoly, které se dají vzájemně propojit. Třeba, když přijde větší návštěva. Dva jsou v pracovně. Pro návrh pracovny jsem dostala specifické zadání. Místnost kombinuje potřebu home office s možností konzultovat s klienty nebo nárazově pracovat s asistentkou. Hlavní pracovní stůl podle mého návrhu má integrované zásuvky, kabelové průchodky a schovky na razítka, tužky, lepítka či jiné kancelářské drobnosti. 
Plstěnou nástěnku s neonovými gumičkami jsme zmákli za jeden večer se zručným klientem. 
Hezký den.
M.

Horní skříňky kuchyně mají šikmě seřízlá dvířka.
Pracovní deska ve zdařilé imitaci betonu. Ten rozpočet...

šedostříbrná tapeta od španělské Tres Tintas

Stůl s výklopnými přihrádkami . Za stolem uvidíte jen jeden kabel - od zásuvky ke stolu. Vše ostatní vede uvnitř. 

Plstěná nástěnka má provlečené gumičky. Za ně lze přichytit fotografie nebo poznámky.

Úložné prostory v úzké chodbě, kam se navíc otevírají dveře z toalety a šatny. Na zemi muselo zůstat volno. 


6 komentářů:

 1. Moc se mi líbí řešení těch horních dvířek linky, je to nezvyklé, jiné a zajímavé. Samozřejmě i další vychytávky jsou dobře promyšlené a propracované! JInak čisté linie jako vždy Marky :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky, Andrejko. Potěšilo mě to a ty víš proč. Měj se.
   M.

   Vymazat
 2. Je to hezke cele, ja zavidim ten luxusni prostor pro pracovni misto a schovane kabely:-). M.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Marci, díky za komentář. Pracovní místo je potřeba, paní majitelka vede prosperující firmu. :-)
   M.

   Vymazat
 3. Marki, krásné řešení s tvým rukopisem :-) Kuchyňská dvířka jsou moc zábavná. Celé to pěkně ladí. Jsi inspirativní. Těšíme se na další příspěvky, tak šup šup... :-) P.P.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pavlínko, děkuju! Udělala jsi mi radost. Hezké počtení a brzo přijde něco nového...
   M.

   Vymazat

Děkuji za návštěvu.